Wydarzenie KOCHAMY KWIATY – warsztaty florystyczne i nie tylko…

kochamy_kwiaty_terminal_spotkan_kielce_warsztaty_florystyczne

Nowy cykl wydarzeń w Kielcach – KOCHAMY KWIATY – to warsztaty florystyczne z niespodziankami 

KOCHAMY KWIATY to świeża inicjatywa, którą już dziś warto dodać do ulubionych oraz umieścić w swoim kalendarzu wydarzeń obowiązkowych. Są to niezwykłe spotkania organizowane w i przez TERMINAL SPOTKAŃ w Kielcach oraz markę KWIATOWA PASJA.

Smaki, zapachy, warsztaty florystyczne

To wydarzenia o charakterze lifestylowy’m, podczas których Uczestnicy pozyskują wiedzę związaną z roślinami, dekorowaniem wnętrz, kulinariami, modą i urodą, jak również kulturą i sztuką. „Kochamy kwiaty” to nie tylko warsztaty florystyczne dla amatorów. To propozycja dla tych, którzy chcą poznawać fascynujący świat roślin oraz pozyskiwać nowe umiejętności. Przed wszystkim jest to też bezcenna możliwość poznania ciekawych osób oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze.

„Jesienna dekoracja stołu” za nami 

Za nami pierwsze spotkanie, które odbyło się 12 września 2017 r. W czasie wydarzenia, pod okiem Mistrzyni Florystyki, Uczestnicy wykonali własne kompozycje kwiatowe w szklanych naczyniach. Motywem przewodnim ich prac była jesień – typowe dla tej pory roku kolory i rośliny. W kompozycjach pojawiały się m.in. herbaciane róże i goździki, nawłoć, astry, chryzantemy, dalie oraz wrzosy. Po warsztatach każdy z Uczestników mógł zabrać swoją pracę do domu.

Nowe oblicze TERMINALU SPOTKAŃ

W trakcie wydarzenia przestrzeń TERMINALU SPOTKAŃ zyskała zupełnie nowy wygląd – ustawienie pod warsztaty florystyczne. Sala, która na codzień służy m.in do organizacji szkoleń i konferencji, zmieniła się w prawdziwą kwiatową pracownię. Na imprezie nie zabrakło również smakołyków – pysznych i pachnących ciast i owoców. Catering na wydarzenie zorganizował Zespół TERMINALU SPOTKAŃ.

Spotkanie z Mistrzem Florystyki

Warsztaty florystyczne dla Uczestników przeprowadziła właścicielka Kwiaciarni Kwiatowa Pasja w Kielcach – Mistrz Florystyki – Beata Tokarska-Wójcik.
W listopadzie 2007 roku z wyróżnieniem ukończyła Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu. W tym samym roku przystąpiła do międzynawowego egzaminu organizacji FloristPark International, który odbył się w Niemczech i z szóstkami na świadectwie – uzyskałam prestiżowy Certyfikat IHK. W lipcu 2014 roku przystąpiła do egzaminu mistrzowskiego, respektowanego w całej UE, który odbył się w Zachodniopomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie. Od wielu lat jest również członkiem Stowarzyszenia Florystów Polskich. Organizuje szkolenia i warsztaty florystyczne.
Więcej informacji na ten temat na stronie: www.kwiatowapasja.pl

Gość specjalny – Karolina Wilczyńska

W trakcie wydarzenia odbyło się także wyjątkowe spotkanie ze znaną kielecką pisarką Karoliną Wilczyńską, autorką pięknej literatury obyczajowej. Pani Karolina opowiadała o swoich inspiracjach i źródłach motywacji, jak również najnowszej powieści zatytułowanej „Wędrowne ptaki” – to pierwszy tom z cyklu „Rok na Kwiatowej”.