Cykl szkoleń florystycznych

terminal spotkan kielce |szkolenie florystyczne

Szkolenie florystyczne 

W TERMINALU SPOTKAŃ obyło się szkolenie florystyczne organizowane przez Mistrza Florystyki – Beatę Tokarską-Wójcik, właścicielkę Kwiaciarni Kwiatowa Pasja w Kielcach.

Pracownia florystyczna w TERMINALU SPOTKAŃ

Często podkreślamy, że naszym atutem jest możliwość szybkiej zmiany wystroju wnętrza sal. To oznacza, że z dnia na dzień, TERMINAL SPOTKAŃ może stać się zupełnie nową przestrzenią – salą kinową, salą konferencyjną, a w tym przypadku także pracownią florystyczną.  Na naszej stronie, w zakładce Oferta znajdują się różne możliwości ustawienia wyposażenia, które nawiązują do charakteru najczęściej organizowanych przez Was wydarzeń. Polecamy zapoznanie się z tymi wariantami.

Szkolenie florystyczne pod okiem Mistrza

Szkolenie florystyczne przeprowadziła Beata Tokarska-Wójcik – Mistrz Florystyki, która od lat prowadzi Kwiaciarnię Kwiatowa Pasja w Kielcach.

W listopadzie 2007 roku z wyróżnieniem ukończyła Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu. W tym samym roku przystąpiła do międzynawowego egzaminu organizacji FloristPark International, który odbył się w Niemczech i z szóstkami na świadectwie – uzyskała prestiżowy Certyfikat IHK.  Stanowi on gwarancję posiadania umiejętności z zakresu rzemiosła florystycznego, także w kwestii aranżacji i designu. Rok później, podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych i Florystycznych w Essen brała udział w organizowanym tam pokazie florystycznym. W tym samym czasie swoje mistrzowskie prace wykonywali Gregor Lersch i Robert Miłkowski. W lipcu 2014 roku przystąpiła do egzaminu mistrzowskiego, respektowanego w całej UE, który odbył się w Zachodniopomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie. Od wielu lat jestem również członkiem Stowarzyszenia Florystów Polskich.

Wiedza i umiejętności 

W czasie szkolenia Panie pozyskały cenną wiedzę i nowe umiejętności, które z satysfakcja pozwolą im wykonywać zawód florysty. To zajęcia teoretyczne dotyczące, np. kondycjonowania roślin, ich grup znaczeniowych oraz proporcji. Z kolei zadania praktyczne to wykorzystanie tych informacji podczas wykonywania bukietów, kompozycji i nasadzeń. W czasie szkolenia poruszane są także kwestie związane z prowadzeniem kwiaciarni oraz obsługą Klientów.

Więcej informacji na temat oferty Kwiaciarni Kwiatowa Pasja znajduje się pod adresem www.kwiatowapasja.pl