Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

Spotkanie Karolina Wilczyńska | Terminal Spotkań Kielce

Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską 

W TERMINALU SPOTKAŃ odbyło się wyjątkowe spotkanie ze znaną kielecką pisarką Karoliną Wilczyńską, autorką pięknej literatury obyczajowej. Pani Karolina opowiedziała nam o tym, w jaki sposób udało się jej spełnić swoje wielkie marzenie o pisaniu.

Pisanie i nie tylko

Karolina Wilczyńska to kobieta posiadająca wiele pasji. Jest jednocześnie trenerką, terapeutką i wykładowcą uniwersyteckim. W wolnych chwilach haftuje, tworzy biżuterię i ozdabia przedmioty techniką decoupage’u. Nie boi się także mówić szczerze o sobie samej. Na swoje stronie pisze, że jest… Kobietą ze wszystkimi zaletami i wadami swojej płci: wrażliwą, emocjonalną i romantyczną, ale bywam też kapryśna, złośliwa i bezwzględna. Wierzę w przeznaczenie i miłość, a że jestem uparta – mimo różnych doświadczeń nadal ufam w ludzką szczerość i własną intuicję.”

Kobiety, uczucia i… Kielce

W trakcie spotkania autorka opowiadała o swojej twórczości, m.in. o tym skąd czerpie inspiracje do kolejnych powieści. W swoich książkach pisze głównie o kobietach, uczuciach… oraz chętnie odwołuje się do Kielc – swojego rodzinnego miasta. Mówi o sobie – lokalna patriotka, ponieważ akcja jej książek zwykle rozgrywa się w stolicy regionu świętokrzyskiego. Co ciekawe mimo, że autorka nie nazywa wprost miejsc, o których pisze – rodowici Kielczanie nie mają problemu z ich rozpoznaniem. Pani Karolina kocha Kielce i kolor fioletowy, jest niesamowicie ciepłą i skromną osobą. Ma grupę wspaniałych fanów, którzy wykazują się dużym zaangażowaniem – często uczestniczą w spotkaniach autorskich oraz wymieniają korespondencję za pomocą mediów społecznościowych (Facebook/ Stacja Jagodno).

O powieści „Wędrowne ptaki” 

Na spotkaniu Karolina Wilczyńska opowiadała o swojej najnowszą powieści zatytułowanej „Wędrowne ptaki” – to pierwszy tom z cyklu „Rok na Kwiatowej”. Ta książka to zbiór historii z życia czterech kobiet mieszkających w bloku, przy ulicy Kwiatowej.

W dorobku literackim Pani Karoliny znajdziemy m.in. pięciotomowy cykl książek „Stacja Jagodno” oraz serię powieści „z Nataszą”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o autorce i jej twórczości, polecamy odwiedzić oficjalną stronę internetową www.karolinawilczynska.eu

Wędrowne ptaki | Karolina Wilczyńska